top of page

השתלמויות למורות/ים

בתיאום מראש

 השתלמויות וסדנאות למורות/ים 

 להכיר את מפרק הירך - השפעתו על רפרטואר פילאטיס ועל הדרך בה אנחנו מלמדות אנשים לנוע 

מפרק הירך הוא נקודת מפגש עוצמתית של כוחות רבים הפועלים עליו מכיוונים שונים. למפרק הירך טווחי תנועה בעלי פוטנציאל גבוה - שאצל רוב האנשים לא באים לידי מימוש' למתרגלות ומתרגלים רבים יש חסימה וקושי בתנועתיות או ביציבות של מפרק הירך שמשפיע מאוד גם על שאר המפרקים והאיברים הפנימיים הסמוכים.  

 הגב והבטן – תקשורת זוגית בגופנו 

בסדנה זו ננסה לחוות את העצמה הנשית והגברית הקיימת בתוכנו. מה הגוף שלנו מספר לנו על תפיסת הגבריות והנשיות, ואיזה תקשורת נוצרת ביניהם. 

דרך הגוף שלנו ננסה לחוש את התכונות הגבריות והנשיות ונשאל את עצמנו מהו הכוח הגברי היעיל לי? מהו הכוח הנשי הדומיננטי אצלי? וכיצד שני הכוחות מתפקדים יחד בהרמוניה ויוצרים מערכת תמיכה לחיים.

עקרונות מנחים בטיפול ועבודה עם חגורת כתפיים.

בסדנה זו נחפש דרכים לשנות את דפוסי התנועה המאפיינים את חגורת הכתפיים. נבדוק מהו המנח הניטראלי של חגורת הכתפיים ומה המשמעות של כיווני עבודה שונים באזור זה ובאזורים אחרים המושפעים ממנו (גב תחתון, צוואר) . נדבר על פתולוגיות שכיחות, ועל מגוון תרגילים שייצרו לנו חגורת כתפיים פתוחה ויעילה.

 

 עקרונות מנחים בטיפול ועבודה עם כאבי גב תחתון 

בסדנה זו אציג שתי דרכי התייחסות שונות שבהן ניתן לעבוד עם אדם הסובל מבעיה בגבו : האחת ידועה כגב "תחתון רגיש" והשנייה סימפטומים דיסקאלים. ניצור שני מבנים של שיעור באוריינטאציה שיקומית, שנותנים מענה לכל אזורי הגוף ועדיין נשארים זהירים וממוקדי מטרה.

 

 פילאטיס ומערכת העצבים – "ממלכת הניואנסים" 

הגוף שלנו הוא ממלכה מופלאה. בכל רגע ורגע מתנהלים בממלכה הזו תהליכים עדינים, קטנטנים וחשובים מעיין כמותם שמשפיעים על איכות התנועה של הגוף ועל התפקוד שלו . אנחנו כמורות יכולות להשפיע על התהליכים האלו על ידי שינויים קטנים ו"קסמים" עדינים שמשפיעים על התנועה ועל מערכת העצבים. לכל תרגיל ברפרטואר התנועתי בפילאטיס יש כוריאוגרפיה ברורה שאותה המתרגלים נדרשים לבצע. אבל מה יש מעבר לכוראוגרפיה? מה קורה שהמתרגלת שלנו כבר מיומנת בביצוע התרגיל ואיך נדע להעמיק את הביצוע שלה?  בסדנה נלמד לזהות ניואנסים תנועתיים. נלמד לראות ולזהות את התהליכים שהגוף מייצר דרך ערכים תנועתיים, מגע, ובחירת תרגילים המדייקים את ההסתכלות. 

 

 "אינטואיציה מדוברת" – לקחת את ההוראה צעד אחד קדימה 

כל מפגש בין אנשים הוא תהליך טיפולי , הסדנה תעסוק באוריינטציה הרגשית שקיימת בכל מפגש בין מורה-מתרגל/ת ,מטפל-מטופל. בסדנה ניגע ברובד ה-"לא מדובר" של העבודה שלנו – והפעם ניתן לו מילים , משמעות ותרגילים.

 

 מיומנויות הדרכה - עשרת העקרונות ככלי להעמקה תנועתית 

טכניקת פילאטיס מבוססת על הרבה ידע אנטומי ורפרטואר עשיר, אך מה שהופך אותה לשונה ומיוחדת הם 6-10 עקרונות קונספטואליים (תלוי את מי שואלים...) שהם חלק בלתי נפרד מהשיטה. איכות ההוראה שלנו משתדרגת כאשר העקרונות הללו נוכחים בסטודיו והמורה משתמשת בהם כדי לאתגר את המתרגלות והמתרגלים שלה. בסדנה נפגוש כל אחד מהעקרונות ונראה איך הם באים לידי ביטוי בתרגול הרפרטואר הבינוני והמתקדם .

הסדנאות מתקיימות במהלך השנה, בתיאום מראש. אם ברצונכן/ם להזמין סדנה מסויימת, אנא התקשרו למאיה 052-8722836  

קבלו עדכונים על סדנאות וקורסים ישירות לתיבת הדואר

 שיעורי פילאטיס למורות ולמורים 


אני רואה בשיעורים הללו כלי חיוני להמשך ההתפתחות והלמידה של כל מורה ללא קשר לוותק ולניסיון שלה.

בשיעור ניתן ללמוד כמות עצומה של חומר, לזהות מקומות שעוד לא הצלחת "לעורר" בהם מודעות – כדי שתוכלי להעביר אותם ללקוחות שלך מתוך חוויה אישית.

בשיעורים תקבלי כלים חדשים לביצוע תרגילים, נרענן את רפרטואר התרגילים, נעשיר את מלאי הדימויים ,כלי ההנחיה שלך ועוד.

השיעורים בנויים משעה של שיעור מעשי זורם וחצי שעה דיון מקצועי.

 

שיעורי השתלמות, זאת הזדמנות נפלאה לחזור להיות "תלמידה".

השיעורים מתקיימים בתיאום מראש. 

052-8722836

אורך מפגש הוא כשעה וחצי, פרטי או קבוצתי

בסוף השיעור נשב ל15 דקות שאלות וסיכום.

 

מספר המשתתפות מוגבל 

Success! Message received.

אפשר גם להתקשר ישירות למאיה 052-8722836

לימודי המשך, בקרוב:

 קורס פילאטיס תרפיה - הכשרת מורה-מטפל/ת - למורים/ות בלבד!   פברואר 2018 >>>

bottom of page